Straipsniai

Jėzuitų gimnazijos direktorius: dabar jaučiuosi kaip mokinys

2016-10-10 21:58

Prieš pat naujųjų mokslo metų pradžią prie Kauno jėzuitų gimnazijos vairo stojo naujasis direktorius – kunigas Rytis Gurkšnys pakeitė nuo 2012-ųjų vadovavusį ir iš šių  pareigų pasitraukusį brolį Virgilijų Saulių.

Plačiau...

Sesers netekęs kunigas prie karsto norėjo šypsotis

2016-04-26 21:06

Juoktis širdimi, kai skauda. Kunigas Aldonas Gudaitis vadina tai Dievo dovana. Dėkingumas pakeitė kunigo žvilgsnį. Jis drąsina žmones sunkiose situacijose melstis ir ieškoti Dievo šviesos – juk kas prašo, gauna, o beldžiančiam atidaroma. 

Plačiau...

Dievas kalba. Ar girdi?

2016-01-14 23:14


„Tai Dievo meilės laiškas tau. Asmeniškai tau. Įsivaizduok, kad tai tau parašė“, – tikina tėvas jėzuitas Aldonas GUDAITIS SJ ir pataria, kaip skaityti Šventąjį Raštą ir juo gyventi kasdienoje. Jei per šią Knygą Dievas iš tiesų kalba žmogui, ką daryti, jei negirdim, ir atrodo, kad Jis tyli? O galbūt mes netinkamai klausomės arba nemokame skaityti?

Plačiau...

Vilniaus Jėzuitų Gimnazijos jubiliejus

2016-01-09 22:29

Jėzuitų gimnazija pagal jėzuitą Antaną Saulaitį tai:

G – globoti šį pasaulį, teigiamai vertinti.

I – imtis veikliai siekti tikslo ir priemonių.

M – mylėti save, save priimti ir savimi pasitikėti.

N – nerti tinklą malda, liturgija, tarnyba.

A – auklėtis, lavintis ir tobulėti visą gyvenimą.

Z – zirsti kuo mažiau, pripažinti tikrovę ir tiesą.

I – ir su kitais dalintis bendruomenine dvasia.

J – Jėzaus Kristaus pavyzdžiu rūpintis kiekvienu.

A – atjausti žmones varge.

Plačiau...

"Ateikite ir pamatykite" vienuolijų palapinių šventė

2015-08-14 18:44

Mes – Lietuvos broliai ir seserys, Popiežiaus Pranciškaus paraginti, norime iš arčiau atverti mūsų, vienuolių, gyvenimą bei betarpiškai susitikti įvairius žmones. Rugpjūčio 29 dieną visi susirinksime Bernardinų sode, Vilniuje, kur vyks Vienuolių palapinių šventė. 

Plačiau...

Estetika, tikslieji mokslai ir teologija

2014-10-02 08:51

Giliausios mūsų žmogiškosios patirtys neprieštarauja teiginiui, kad kai kurie tikrovės aspektai visada liks už mokslo pažinimo ribų, nes didelė pažinimo dalis vyksta matematiniais modeliais ir empiriniais bandymais neprieinamoje srityje. Šis pažinimas gali būti be galo sudėtingas ir subtilus, tačiau jis nėra nepasiekiamas.

Plačiau...

Popiežius Pranciškus: „Duokime jaunimui gyvenimo išmintį kaip gerą vyną, kuris sendamas vis geresnis“

2013-03-16 11:05

Penktadienio rytą popiežius Pranciškus audiencijoje priėmė kardinolus – ne tik kardinolus rinkėjus, su kuriais jau ketvirtadienio vakarą Siksto koplyčioje koncelebravo konklavos uždarymo Mišias, bet visus šiuo metu Romoje esančius kardinolus, skelbia Vatikano radijas. Dar kartą pasveikintas Kardinolų kolegijos dekano kard. Angelo Sodano, popiežius Pranciškus sakė, kad šios kelios pastarosios dienos buvo ypatingos ne tik konklavoje dalyvavusiems kardinolams, bet visiems tikintiesiems.

Plačiau...